(+) Fredagens sändning, start 19.40: Mittmedia sänder rally-SM – se fredagens deltävling från Östersund här
(+) Lördagens sändning, start 15.00: Mittmedia sänder rally–SM – se lördagens tävling i Östersund här
Annons
Annons
I februari förra året direktsände Mittmedia en av specialsträckorna under rally-SM i Östersund och det blev en tittarsuccé.
Nu har Mittmedia förvärvat rättigheterna till tre deltävlingar i årets rally-SM.
Mittmedia kommer att producera tävlingarna i Östersund den 23-24 februari tillsammans, och sändningarna är tillgängliga för plus-kunder.
Du kommer kunna se sändningen om du är prenumerant eller har Plus. Det kostar en krona första månaden och därefter 99 kronor i månaden.
Har du inte Plus så skaffar du det här.
– Vi på Mittmedia sände rally-SM i fjol och det blev tittarsuccé. Därför känns det häftigt att nu kunna utöka satsningen med tre deltävlingar, säger Mattias Wallström, ansvarig för sportens affärsutveckling.
Deltävlingarna i Östersund blir de andra av tre som Mittmedia sänder. Vill du se deltävlingarna från Vännäs i efterhand gör du det här.
Mittmedia kommer sända både fredagens och lördagens deltävlingar på plats i Östersund.
Här hittar du artiklar till de båda sändningarna:
► Fredagens deltävling ser du här
Annons
Annons
► Lördagens deltävling ser du här
SCHEMA FÖR SÄNDNINGAR FRÅN RALLY-SM
2-3 februari: Deltävling i Vännäs.
23-24 februari: Deltävling i Östersund.
1-2 juni: Deltävling Askersund.