Världens bästa innebandyliga, Svenska Superligan, kommer att sändas hos NTM, Expressen och Bonniers lokala varumärken, där VLT ingår den här säsongen.
Samtliga matcher i SSL kommer att sändas på SportExpressen Play, där den som är kund hos VLT utan extra kostnad kommer att kunna se alla Rönnbys matcher.
För att se sändningarna behöver du först bli kund hos VLT – det blir du här.
Annons
Annons
Se hela SSL-programmet inför säsongen här:
Inbäddat innehåll
Inför seriepremiären till helgen bjuder SSL-redaktören Oskar Lund och SSL-experten Anders Borgström på en matig genomgång av samtliga lag i dam- och herrligan. I programmet nämns Rönnbys nyförvärv Wilma Johansson som en av de största värvningarna den här säsongen.
– Wilma Johansson blir verkligen den stora fixstjärnan när hon kommer till Rönnby. Hon ville spela under Andreas Harnesk som är väldigt duktig på att utveckla spelare. Jag tror det där kommer bli riktigt bra, säger Anders Borgström.