Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Resultat vecka 22

Annons

Västmanlands Cup 25 maj 2011 Deltävling 3 Norberg

CyklingFlickor nyb 0–8 år: 1) Julia Gunnarsson Norbergs CK, 2) Clara Vidberg-Wendel Norbergs CK, 3) Ellen Landin Eskilstuna CK, 4) Agnes Ramström Norbergs CK, 5) Ella Martinsson Norbergs CK, 6) Siri Ramström Norbergs CK, 7) Lovisa Bylund Norbergs CK.

Pojkar nyb 0–8 år: 1) Theodor Lindgren Norbergs CK, 2) Jonathan Hirvelä Köpings Cykel, 3) André Czarnecki Norbergs CK, 4) Joel Hedberg Ramnäs CK, 5) Ludvig Bylund Norbergs CK, 6) Lucas Karlsson Köpings Cykel, 7) Benjamin Rubin-Bauer Norbergs CK, 8) Albin Sälling Västerås CK, 9) Anton Johansson Norbergs CK, 10) Charlie Holm Norbergs CK.

Flickor nyb 9–10: 1) Moa Ljung Köpings Cykel.

Pojkar nyb 9–10: 1) Willhelm Wallinder Västerås CK, 2) Wincent Wallinder Västerås CK, 3) Isak Landin Eskilstuna CK, 4) David Dolfei Västerås CK, 5) Viktor Wendlegård Västerås CK, 6) Jacob Elander Västerås CK, 7) Jack Karlsson Köpings Cykel, 8) Erik Forsgren Norbergs CK, 9) Isak Moréus Köpings Cykel, 10) Hampus Hedman Västerås CK, 11) Melwin Andersson Kungsörs SK, 12) Max Ahlstrand Ramnäs CK.

Flickor 11–12 år: 1) Clara Lundmark Norbergs CK, 2) Ella Wallin Norbergs CK, 3) Cecilia Czarnecki Norbergs CK, 4) Ellen Gunnarsson Norbergs CK.

Pojkar 11–12 år: 1) Anton Andersson-Kratz Norbergs CK, 2) Oscar Andersson Kungsörs SK, 3) Erik Hedberg Ramnäs CK, 4) Oliver Callin Västerås CK, 5) Emil Wendlegård Västerås CK, 6) Pontus Sälling Västerås CK, 7) Johannes Leander Köpings Cykel, 8) Douglas Ringström Norbergs CK.

Flickor 13–14 år: 1) Johanna Sömskar Norbergs CK.

Pojkar 13–14 år: 1) Oliver Lindblom Eskilstuna CK, 2) William Kloo Norbergs CK, 3) Pontus Lindell Eskilstuna CK, 4) Erik Åkesson Västerås CK, 5) André Wallin Norbergs CK, 6) Henrik Zetterberg Västerås CK, 7) Albin Jonfelt Västerås CK, 8) Alvin Bauer Norbergs CK, 9) Jonathan Lindgren Norbergs CK, 10) Albin Ahlbäck Västerås CK, 11) Edwin Nerén Västerås CK, 12) Joel Johansson Västerås CK, 13) Linus Ljung Köpings Cykel, 14) Nicklas Pickl Köpings Cykel,

Flickor 15–16 år: 1) Saga Lindström Norbergs CK.

Pojkar 15–16 år: 1) Kim Viklund Västerås CK, 2) Anton Fjellman Norbergs CK, 3) Ale Nordström Norbergs CK, 4) Karl Andersson Kungsörs SK.

Juniorallsv. norra svealand

FotbollSkiljebo SK–Rotebro IS  5–1

Mål, SSK: Hampus Tjärnhell 2, Kevin Martinez Castaneda 2, Marcus Ytter.

Pojkallsvenskan elit norraVästerås SK–Östersunds FK  3–1

Mål, VSK: Diego Montiel 2, Johannes Owusu.

Skiljebo SK–Östersunds FK  5–2

Mål, SSK: Albert Ekholm, Anton Brokvist, Mohsen Ebrahimi, Viktor Nordmark, Robin Malmqvist.

Flickor division 2Tillberga -96–

Västanfors -96/97  3–2

Mål, TIK: Frida Engström 3. Västanfors: Hanna Karlsson 2.

Mer läsning

Annons