Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Följ ditt lag i Gothia Cup – här är matcherna från gruppspelet som livesänds

Nu står det klart vilka matcher från gruppspelet i Gothia Cup som kommer att livesändas.
Här hittar du matcherna som sänds för ditt lag:

Annons

Läs också: Stor guide till rekordstora Gothia Cup – vi visar ditt lags livesända matcher

(Tid, plan, åldersgrupp)

Måndag

09.00, Majvallen, (G14): Skinnskattebergs SK – Järna SK

Skinnskattebergs SK F14 möter Järna SK i Gothia Cup – se matchen här

10.50, Majvallen, (B16): Arboga Södra IF – Swindon Town FITC 1

Arboga Södras P16 möter engelska Swindon Town FITC 1 i Gothia Cup– se matchen här

11.50, Ruddalen 2, (G15): Västra Frölunda IF – Gideonsberg IF 1

Gideonsberg IF 1 F15 möter Västra Frölunda i Gothia Cup – se matchen här

13.50, Prioritet Serneke Arena (Kviberg), (B14): VfL Westercelle – Dingtuna GIF Svart

Dingtuna GIF:s P14 möter tyska VfL Westercelle i Gothia Cup – se matchen här

13.50, Ruddalen 1, (B14): ASRC Alytus – Irsta IF

Irsta IF P14 möter litauiska ASRC Alytus i Gothia Cup – se matchen här

15.20, Åkeredsvallen 3, (G15): Gideonsbergs IF 2 – Boo IF

Gideonsbergs F15 möter Boo IF i Gothia Cup – se matchen här

Tisdag

09.00, Ruddalen 1, (G15): Gideonsbergs IF 2 – Tölö IF

Gideonsbergs IF 2 F15 möter Tölö IF i Gothia Cup – se matchen här

09.00, Åby 1, (G16): Västanfors IF – Jitex Mölndal BK

Västanfors IF F16 möter Jitex Mölndal BK i Gothia Cup – se matchen här

12.50, Åkeredsvallen 2, (G15): Gideonsbergs IF 1 – Mutiny FC

Gideonsbergs IF 1 F15 möter amerikanska Mutiny FC i Gothia Cup– se matchen här

14.30, Guldheden Södra, (G14): Åtvidabergs FF – Skinnskattebergs SK

Skinnskattebergs F14 möter Åtvidaberg i Gothia Cup – se matchen här

14.30, Åby 1, (G16): Västanfors IF – Wizard FC

Västanfors IF F16 möter Jitex Mölndal BK i Gothia Cup – se matchen här

16.30, Prioritet Serneke Arena (Kviberg), (G16): Västerås BK 30 – Gasteizko Neskak

Västerås BK 30 F 16 möter Gasteizko Neskak i Gothia Cup – se matchen här

Onsdag

10.00, Kviberg 5, (B14): Västerås SK 1 – Match Fit Academy

Västerås SK 1 P14 möter amerikanska Match Fit Academy i Gothia Cup – se matchen här

10.00, Grimbo 2, (B14): Skiljebo SK – FH 2

Skiljebo SK möter isländska FH 2 i Gothia Cup – se matchen här

10.00, Ruddalen 1, (B14): Irsta IF – KL Youth Soccer

Irsta IF P14 möter malaysiska KL Youth Soccer i Gothia Cup – se matchen här

10:00 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) (B14) Dingtuna GIF Svart – AC Ajaccio

Dingtuna GIF:s P14 möter franska AC Ajaccio i Gothia Cup – se matchen här

11:50, Guldheden Södra, (G14) Skinnskattebergs SK – EBU Bay Oaks Blue

Skinnskattebergs F14 möter amerikanska EBU Bay Oaks i Gothia Cup – se matchen här

12.40, Grimbo 3, (B13): Västerås SK Ungdom – C.A. River Plate

Västerås SK Ungdom P13 möter argentinska C.A. River Plate i Gothia Cup – se matchen här

14.40, Kviberg 5, (G16): Västerås BK30 1 – Club España

Västerås BK30 1 F16 möter mexikanska Club España i Gothia Cup – se matchen här

OBS! Matcherna är utvalda av Gothia Cup. Ännu är det inte klart vilka matcher som sänds från slutspelet.

Mer läsning

Annons