Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Här är länsbornas resultat

Så här gick det för Vasaloppsåkarna från Västmanland.

Annons

Herrar

298) Pär Ingelström, IFK Västerås Skidklubb, 04.38.54,

401) Simon Palmblad, Hallstahammar SK, 04.45.53,

492) Tony Andersson, City Wolfs SC, 04.50.51,

505) Stefan Ekman, Strömsbergs IF, 04.51.42,

510) Per-Olov Andersson, IFK Västerås Skidklubb, 04.52.06,

599) Thomas Wallinder, City Wolfs SC, 04.56.18,

767) Antonio Cicchetti, Torshälla-Nyby IS, 05.04.28,

872) Stefan Johansson, IFK Sala, 05.08.27,

936) Per Janzon, Arboga SK, 05.11.11,

976) Kurt Andersson, Sätra IF, 05.12.19,

1061) Per Öberg, JM Konc IF, 05.15.12,

1108) Olle Lindfors, Norbergs SK, 05.17.03,

1140) Kalle Björkman, Arboga SK, 05.18.04,

1334) Joakim Lindholm, ABB IF Skidor, 05.24.00,

1347) Terho Uksila, Hägersta GF, 05.24.21,

1410) Jimmy Nyberg, Norbergs Cykelklubb, 05.26.08,

1423) Andreas Wannberg, Västerås SOK, 05.26.31,

1446) Magnus Dahlgren, IFK Västerås Skidklubb, 05.27.07,

1496) Anders Bromander, Hallstahammar SK, 05.28.24,

1601) Henrik Johansson, ABB IF Skidor, 05.31.15,

1687) Henrik Baltzari, IFK Tärendö, 05.34.14,

1835) Urho Hakso, Norbergs SK, 05.37.44,

1871) Thomas Johansson, ABB IF Skidor, 05.38.45.

1926) Mats Pettersson, Heby AIF, 05.40.06,

1977) Gunnar Klingberg, Karbennings GoIF, 05.41.37,

2101) Robert Bernhardsson, Arboga SK, 05.45.46,

2149) Per Robertsson, Hällbybrunns IF, 05.46.44,

2188) Jonathan Landerdahl, Hägersta GF, 05.47.54,

2213) Jan Granlund, IFK Västerås Skidklubb, 05.48.59,

2227) Johan Källman, Norbergs OK, 05.49.14,

2360) Krister Nyrén, Heds IF, 05.53.10,

2401) Jari Toivanen, IFK Västerås Skidklubb, 05.54.04,

2461) Andreas Danielsson, Östhammars SK, 05.55.28,

2498) Daniel Näsvall, IFK Västerås Skidklubb, 05.56.08,

2505) Mauri Liikamaa, Fagersta Backhopparklubb, 05.56.23,

2559) Tony Sundén, Fagersta Södra IK, 05.57.38,

2583) Tony Berger, Heds IF, 05.58.09,

2799) Mikael Westlén, Vaxholms Kanotsällskap, 06.04.03,

2836) Leif Larsson, Team Esplanad, 06.04.43,

2841) Anders Åkerberg, IFK Västerås Skidklubb, 06.04.47,

3002) Peter Fange, IFK Sala, 06.09.06,

3055) Mårten Källström, Sala OK, 06.10.38,

3068) Per Ekström, IFK Mora SK, 06.10.56,

3115) Håkan Eriksson, ABB IF Skidor, 06.12.17,

3201) Kenneth Pettersson, IFK Sala, 06.14.53,

3301) Peter Åhlen, SK Skinnsberg, 06.17.32,

3315) Anders Smevold, IFK Västerås Skidklubb, 06.17.59,

3488) Peter Balonius, Rembo IK, 06.22.44.

3550) Martin Landås, IFK Västerås Skidklubb, 06.24.28,

3561) Göran Kihlström, IFK Sala, 06.24.46,

3612) Bernt Åström, IFK Västerås Skidklubb, 06.25.54,

3622) Tomas Hidman, IFK Västerås Skidklubb, 06.26.04,

3626) Johan Lagerberg, Arboga SK, 06.26.07,

3872) Anders Larsson, IFK Västerås Skidklubb, 06.33.10,

3891) Carl Heyman, ABB IF Skidor, 06.33.43,

3954) Åke Bromö, ABB IF Skidor, 06.35.33,

4038) Ragnar Johansson, IFK Västerås Skidklubb, 06.37.03,

4061) Anders Åberg, IFK Västerås Skidklubb, 06.37.33,

4178) Tobias Israelsson, Kilsmo IK, 06.40.37,

4222) Niklas Rådberg, IF Spirit IF, 06.41.37,

4244) Andreas Holm, Föreningen Engelbrektsloppet, 06.42.06,

4268) Erik Gerremo, IF Spirit IF, 06.42.48,

4310) Petter Sundin, ABB IF Skidor, 06.43.58,

4383) Mattias Lövemark, IFK Västerås Skidklubb, 06.45.42,

4444) Anders Glämsta, IFK Västerås Skidklubb, 06.46.44,

4482) Jan Hernelind, IFK Västerås Skidklubb, 06.47.31,

4555) Anders Karlén, BonBiz SK, 06.49.00,

4559) Tomas Pettersson, Sätra IF, 06.49.17,

4628) Mikael Sakar, IFK Västerås Skidklubb, 06.50.53,

4683) Per Carlsson, IFK Västerås Skidklubb, 06.52.01,

4726) Leif Rosenholm, Tibnor Fritid, 06.52.57,

4730) Göte Alfredsson, Heds IF, 06.53.03.

4738) Pauli Lunderius, SK Trim/Virsbo, 06.53.13,

4750) Per Eriksson, IFK Västerås Skidklubb, 06.53.23,

4810) Magnus Ranström, IFK Västerås Skidklubb, 06.54.51,

4830) David Gustafsson, OK Landehof, 06.55.20,

4883) Johan Markstedt, IFK Västerås Skidklubb, 06.56.14,

4908) Sören Karlsson, IFK Sala, 06.56.35,

4914) Jörgen Ruth, ABB IF Skidor, 06.56.40,

5010) Lars Strandberg, Vasaloppsklubben i Hedemora, 06.58.35,

5019) Henrik Alsbäck, IFK Västerås Skidklubb, 06.58.50,

5028) Anton Johansson, Fagersta Södra IK, 06.58.59,

5253) Anders Engstrand, IFK Västerås Skidklubb, 07.04.34,

5374) Anders Pettersson, IK Westmannia Fri-SK, 07.07.33,

5377) Ulf Andersson, Norbergs SK, 07.07.37,

5503) Jonas Frisinger, IK Westmannia Fri-SK, 07.11.17,

5574) Mats Sandor, Heds IF, 07.12.46,

5641) Jukka Suomela, Arboga SK, 07.14.52,

5718) Hans Hedin, Karlsbyhedens IK, 07.16.49,

5728) Bernt Holgersson, Himmeta IF, 07.17.07,

5756) Bruno Bystrand, Sveaskogs IF, 07.17.55,

5765) Thomas Eriksson, Västerås Kommunala IF, 07.18.14,

5839) Leif Åhman, Hägersta GF, 07.19.46,

5843) Bo Kolström, Storviks IF, 07.19.53,

5845) Micael Westerlund, IFK Västerås Skidklubb, 07.19.57,

6000) Tobias Hahne, IFK Västerås Skidklubb, 07.23.59,

6001) Emil Arnlund, AXA Sports Club, 07.24.01.

6026) Henrik Jerregård, ABB IF Skidor, 07.24.34,

6039) Andreas Hill, IFK Västerås Skidklubb, 07.24.47,

6143) Alexander Olausson, IK Trasten, 07.27.18,

6171) Anders Holmberg, IFK Västerås Skidklubb, 07.28.05,

6196) Erland Wallinder, IFK Västerås Skidklubb, 07.28.35,

6204) Håkon Kronander, ABB IF Skidor, 07.28.45,

6294) Tobias Ringström, Fagersta Södra IK, 07.30.33,

6295) Johan Ringström, Fagersta Södra IK, 07.30.33,

6417) Peter Elmesiöö, Västerås SOK, 07.33.52,

6500) Fredrik Linder, IFK Västerås Skidklubb, 07.35.56,

6691) Anders Johansson, IFK Sala, 07.41.06,

6702) Richard Norström, IFK Västerås Skidklubb, 07.41.20,

6815) Lars Holmström, IK Westmannia Fri-SK, 07.44.04,

6863) Daniel Sköldberg, Hällbybrunns IF, 07.45.17,

6869) Bertil Eriksson, Folksamkamraterna, 07.45.22,

6890) Anders Frid, IFK Västerås Skidklubb, 07.46.02,

6981) Ronny Sandell, Heby AIF, 07.48.36,

6989) Ulf Karlsson, IFK Västerås Skidklubb, 07.48.52,

7049) Fredrik Kristensson, Estuna IF, 07.50.13,

7073) Thomas Nilsson, Rembo IK, 07.50.43,

7182) Olof Lundeberg, IFK Västerås Skidklubb, 07.53.22,

7315) David Sandberg, IFK Västerås Skidklubb, 07.56.58,

7449) Leif Eriksson, IF Vulcanus, 07.59.45,

7462) Håkan Freij, IK VIK Skidor, 08.00.01.

7482) Arild Thunes, IFK Sala, 08.00.25,

7497) Tomas Nilsson, IFK Västerås Skidklubb, 08.00.55,

7590) Magnus Edström, Västerås SOK, 08.03.21,

7738) Ola Jeppsson, ABB IF Skidor, 08.07.41,

7787) Tomas Karlsson, Heds IF, 08.08.49,

7823) Niklas Åberg, IFK Västerås Skidklubb, 08.09.50,

7864) Dag Jönsson, IFK Västerås Skidklubb, 08.10.41,

7911) Thomas Svensson, IFK Västerås Skidklubb, 08.11.55,

8061) Peter Sergel, IFK Västerås Skidklubb, 08.15.33,

8065) Kent Andersson, IK Westmannia Fri-SK, 08.15.37,

8071) Johan Jonsson, Sidensjö IK, 08.15.42,

8253) Ove Ode, IFK Västerås Skidklubb, 08.20.02,

8256) Gunnar Leonardsson, IFK Västerås Skidklubb, 08.20.07,

8379) Sören Alfredsson, Heds IF, 08.22.39,

8393) Lars Hinders, AXA Sports Club, 08.23.04,

8445) Jan Sjöstedt, IFK Västerås Skidklubb, 08.24.21,

8466) Milan Kostic, Hägersta GF, 08.24.59,

8497) Anders Dahlberg, AXA Sports Club, 08.26.03,

8550) Johan Lagerkvist, Högbo GIF, 08.27.48,

8635) Anders Halldin, IFK Västerås Skidklubb, 08.29.45,

8665) Jörgen Olmats, IFK Västerås Skidklubb, 08.30.46,

8728) Adrian Alfredsson, Heds IF, 08.32.33,

8791) Christer Gustafsson, IK Droppen, 08.34.38,

8812) Johan Rytting, Himmeta IF, 08.35.20,

8981) Bengt Oldberg, IFK Västerås Skidklubb, 08.40.00.

8982) Krister Hagman, Hällbybrunns IF, 08.40.02,

9109) Lars Henriksson, IFK Västerås Skidklubb, 08.43.20,

9113) Anders Zakrisson, IFK Sala, 08.43.30,

9143) Mats Ljunggren, IF Spirit IF, 08.44.44,

9237) David Liderfelt, IFK Västerås Skidklubb, 08.47.00,

9262) Mathias Lewén, IFK Västerås Skidklubb, 08.47.37,

9285) Mats Magnét, IFK Västerås Skidklubb, 08.48.24,

9314) Hans Tolf, IF Spirit IF, 08.49.13,

9319) Martin Söderberg, IF Spirit IF, 08.49.17,

9345) Allan Myllyvainio, Tibnor Fritid, 08.49.52,

9409) Johannes Jansson, Sätra IF, 08.51.42,

9445) Peter Fransson, IFK Västerås Skidklubb, 08.52.31,

9557) Eric Söderberg, IF Spirit IF, 08.55.56,

9566) Jonatan Reyier, IFK Västerås Skidklubb, 08.56.18,

9671) Kent Vasberg, ABB IF Skidor, 08.59.31,

9693) Daniel Nyrén, IFK Västerås Skidklubb, 09.00.02,

9743) Ingemar Reyier, IFK Västerås Skidklubb, 09.01.31,

9835) Gunnar Söderberg, IFK Västerås Skidklubb, 09.04.51,

10001) Daniel Ekström, Heds IF, 09.10.41,

10033) John Sternå, IFK Västerås Skidklubb, 09.11.44,

10086) Patrik Fagerlund, Falu IK, 09.13.29,

10158) Ingemar Skoglund, Norbergs OK, 09.16.07,

10340) Chister Daun, Stadium IF, 09.22.41,

10350) Peeter Vinnal, IFK Västerås Skidklubb, 09.23.05,

10366) Daniel Fredriksson, Byske SK, 09.23.45.

10393) Tomas Lindqvist, Västerås SOK, 09.25.22,

10506) Mikael Helgesson, IFK Västerås Skidklubb, 09.29.09,

10788) Björn Andersson, Västerås Kommunala IF, 09.40.23,

10796) Lennart Vikström, SK Skinnsberg, 09.40.33,

10798) Robert Ericson, AXA Sports Club, 09.40.36,

10836) Anders Lindgren, IFK Västerås Skidklubb, 09.42.21,

10909) Kjell-Ove Jacobsson, IFK Sala, 09.45.29,

10911) Marcus Carlsson, IFK Västerås Skidklubb, 09.45.30,

10927) Per Vikner, Västerås Kommunala IF, 09.46.02,

11037) Bertil Ryttersson, IFK Västerås Skidklubb, 09.50.10,

11042) Hans Andersson, Sala OK, 09.50.33,

11102) Patrik Mathiesen, IFK Västerås Skidklubb, 09.54.02,

11105) Robin Stigevik, IFK Västerås Skidklubb, 09.54.08,

11220) Michael Forslund, Stadium IF, 09.59.24,

11239) Sven Lindblom, IFK Västerås Skidklubb, 10.00.18,

11587) Per-Erik Olsson, Västerås SOK, 10.24.12,

11674) Bengt Johansson, IFK Västerås Skidklubb, 10.29.45,

11792) Kenneth Mossberg, IK Stern, 10.37.53,

11815) Hans Ingemarsson, Vasaloppsklubben i Hedemora, 10.39.52,

11914) Roger Brändström, IFK Västerås Skidklubb, 10.46.31,

11915) Martin Andersson, Västerås SOK, 10.46.34,

11916) Henrik Pfeiffer, Västerås SOK, 10.46.34,

11976) Bertil Svensson, ABB IF Skidor, 10.51.17.

11988) Patrik Vidman, Moskosels IF, 10.52.32,

12045) Stefan Asp, Hallstahammar SK, 10.57.15,

12085) Anders Wickman, IFK Västerås Skidklubb, 11.00.55,

12119) Arvid Möller, IFK Västerås Skidklubb, 11.03.52,

12134) Johan Djärf, Ankarsrums OK, 11.05.38,

12263) Benny Wahlström, Sunnansjö IK, 11.22.50,

Damer

87) Anna-Karin Landerdahl, Hägersta GF, 06.17.11,

116) Camilla Sjökvist, Norbergs OK, 06.26.03,

368) Jenny Eliasson, AXA Sports Club, 07.47.56,

575) Erica Bengtsson, Sala OK, 08.36.36,

578) Lina Hult, AXA Sports Club, 08.37.20,

620) Britt Eriksson, Sala OK, 08.44.55,

652) Sandra Burén, Hägersta GF, 08.50.17,

759) Susanne Enterkrans, Hallstahammar SK, 09.07.43,

770) Frida Veibäck, IFK Västerås Skidklubb, 09.10.21,

953) Anna-Maria Jonuks, IF Spirit IF, 09.43.56,

962) Lina Berggren, IFK Västerås Skidklubb, 09.45.30,

979) Sofie Hedkvist, AXA Sports Club, 09.48.00,

1157) Mikaela Nordin, AXA Sports Club, 10.27.45,

1238) Johanna Landin, IFK Västerås Skidklubb, 10.47.39,

1243) Monika Ylönen, IFK Västerås Skidklubb, 10.49.38,

1292) Kristin Henriksson, IFK Västerås Skidklubb, 11.03.52,

1331) Åsa Nylin Pahv, IFK Västerås Skidklubb, 11.17.34,

1355) Maria Söderström, Surahammars SOK, 11.30.38,

1356) Sandra Pettersson Olsson, Fagersta Backhopparklubb, 11.30.38.

Mer läsning

Annons