Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Veckans resultat

Annons

DU16, F 96

BasketVästerås Basket–Uppsala  73–54

Poäng VB: Sofia Hägg 22, Ida Olofsson 19, Amanda Koskelainen 11, Sofia Fahlbeck Carlsson 10 Natalie Lindgren 7, Lina Nilsson 2, Jasmine Abdelkader 2.

Regionstävling Söderhamn

Street Singel Brons -11 år:

Dans11) Felicia Johansson WAD/VDC, 32/41) Elin Bergström do.

Street Singel brons 12–15 år: 11/17) Sara Lässman WAD/VDC, 18/21) Sara Björklund do.

Street Singel Brons 16+ år: 1) Jenny Granholm DTLH.

Street Singel Silver -11 år: 1) Linn Andersson WAD/VDC, 2) Tilde Wrigsell do, 13/19) Stefani Lindqvist do, 20/23) Mimmi Kedjeås do.

Street Singel Silver 12–15 år: 21/25) Ludwig Forsberg DTLH.

Street Singel Silver 16+ år: 4) Rickard Gyllenstein DTLH, 5) Malin Gustafsson do.

Street Singel Guld -11 år: 7/9) Elvira Aas WAD/VDC, 10/14) Ellen Anvemyr do 10/14) William Brunnsberg do.

Street Singel Guld 12–15 år: 2) Lovisa Odén DTLH, 10/13) Nora Ahlqvist WAD/VDC.

Street Singel Guld 16+ år: 8/10) Jonas Blom WAD/VDC, 11/15) Nicole Westling DTLH, 11/15) Mattias Blom WAD/VDC, 11/15) Lina Klemets do.

Street Par Brons 12–15 år: 11/16) Axel Carlsson-Ludvig Forsberg DTLH.

Street Par Brons 16+ år: 1) Malin Gustafsson-Nicole Westling DTLH.

Street Par Silver 12–15 år: 6) Lovisa Odén-Alegria Alvarez Koistila DTLH, 18/20) Nora Ahlqvist-Elvira Aas WAD/VDC.

Street Par Silver 16+år: 4) Fanny Pettersson- Jenny Granholm DTLH.

Street Par Guld -11 år: 2) Tilde Wrigsell-William Brunnsberg WAD/VDC.

Street Par Guld 16+ år: 2) Mattias Blom-Jonas Blom WAD/VDC.

Street Grupp -11 år: 1) TOXiC WAD/VDC.

Disco Singel Brons B1: 3) Emmy Florinus WAD/VDC, 6) Linnéa Calderon do, 19/23) Nora Andersson do, 19/23) Sissel Engdahl do, 24/31) Elin Johansson do.

Disco Singel Brons B2: 6) Tilda Brodin WAD/VDC, 9/10) Moa Nehrman do, 9/10) Julia Wikgren do, 13/14) Elin Bergström do, 15/19) Sofie Lindell do, 20/23) Ebba Winberg do, 24/32) Emma Danielsson DTLH, 24/32) Emma Forsström do, 24/32) Isabell Fallbrink WAD/VDC.

Disco Singel Brons J1: 2) Hanna Gillberg WAD/VDC, 3) Emelie Farkhooi DTLH, 7) Moa Almér WAD/VDC, 11/13) Rebecka Rasmussen do, 14/20) Roosa Seppälä do, 21/24) Anna Bergström do, 21/24) Sara Björklund do, 25/33) Ellen Skog DTLH, 36/41) Sofia Gunnarsson do, 42/50) Maria Malmström WAD/VDC, 42/50) Elina Tidström DTLH, 42/50) Alexandra Malmström WAD/VDC.

Disco Singel Brons J2: 4) Saga Felicia Törnros WAD/VDC, 7/10) Hanna Andersson do, 21/33) Felicia Lejdin DTLH.

Disco Singel Brons U: 9/10) Eliza Bäckström WAD/VDC.

Disco Singel Brons V: 4) Madeleine Norström WAD/VDC.

Disco Singel Silver B1: 1) Olivia Kartal WAD/VDC.

Disco Singel Silver B2: 15/16) Felicia Johansson WAD/VDC.

Disco Singel Silver J1: 1) Vilma Olsson DTLH, 7/11) Madeleine Hedman WAD/VDC, 21/23) Maja Lundström DTLH.

Disco Singel Silver J2: 5) Sara Lässman WAD/VDC, 6/10) Rebecca Hallén DTLH.

Disco Singel Silver U: 7/10) Olivia Iresäter DTLH.

Disco Singel Guld B1+B2: 1) Linn Skoglund WAD/VDC, 2) Linn Andersson do, 4) Sara Johansson DTLH, 7/10) Lovisa Persson do, 7/10) Mimmi Kedjeås WAD/VDC, 7/10) Tilda Andersson do, 7/10) Stefani Lindqvist do, 11/15) Elvira Aas do.

Disco Singel Guld J1: 10/13) Nora Ahlqvist WAD/VDC.

Disco Singel Guld J2: 5) Lovisa Eriksson WAD/VDC, 6/12) Linnea Aldenhed do, 6/12) Nicolina Lööf do, 13/15) Alva Jansson DTLH.

Disco Singel Guld U: 2) Elin Brännström WAD/VDC, 7) Matilda Odén DTLH.

Disco Par Brons B1: 10/12) Nora Andersson-Sissel Engdahl WAD/VDC.

Disco Par Brons B2: 1) Linn Andersson-Mimmi Kedjeås WAD/VDC, 10/12) Emmy Florinus-ElinBergström do, 10/12) Julia Wikgren-Ebba Winberg do, 13/14) Moa Nehrman-Tilda Brodin do.

Disco Par Brons J1: 3) Sofie Lindell-Moa Almér WAD/VDC, 10/15 Vilma Olsson-Ellen Skog DTLH, 10/15) Roosa Seppäla-Sara Björklund WAD/VDC, 16/22) Emma Mellberg-Ellinor Lindell do, 16/22) Rebecka Rasmussen-Anna Bergström do.

Disco Par Brons J2: 1) Maria Hagström-Katarina Hagström DTLH.

Disco Par Brons V: 4) Madeleine Norström-Sara Eriksson WAD/VDC.

Disco Par Guld B2: 1) Ellen Anvemyr-Linn Skoglund WAD/VDC, 2) Tilda Berger-Lovisa Persson DTLH.

Disco Par Guld J1: 1) Sara Johansson-Olivia Kungsman DTLH, 4) Nora Ahlqvist-Tilde Wrigsell WAD/VDC.

Disco Par Guld J2: 1) Anna Sundqvist-Nicolina Lööf WAD/VDC, 4) Maria Elmerfeldt-Jansson DTLH.

Disco Par Guld U: 2) Cecilia Bårdh-Linnea Jönsson WAD/VDC, 6) Matilda Odén-Josefine Ågren DTLH.

Disco Grupp -11 år: 1) ANTiDOTE WAD/VDC

Disco Grupp 12–15 år: 3) Chiquitas DTLH.

Flickor 1999/00

HandbollVIHF U–LIF Lindesberg 99  15–8

Mål, VI: Evelina Nogelius 5, Nujin Nasir 2, Josefine Wittberg 2, Kamilla Ismailova 2, Shereen Salim Selewa, Annika Nilsson, Lina Norling, och Mathilda Öhman.

VIHF 2–Vintrosa IS  14–9

Mål VI: Kajsa Sandin 5, Sara Svanbäck 3, Mathilda Jonasson 2, Tuva Gunnesson, Elin Kragge, Frida Skarf och Hanna Roman Rung.

Flickor 00/01Tillberga -00- VIHF 3  11–6

Mål, VI: Moa Nilsson 4, Josefin Wallmark, Beritan Inci.

Mer läsning

Annons