Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Veckans resultat

Annons

Västmanlandscup Norberg

Flickor 0–8:

Cykel1) Agnes Ramström Norbergs CK, 2) Cornelia Norström Norbergs CK, 3) Siri Ramström Norbergs CK, 4) Ida Svensson Norbergs CK.

Pojkar 0–8: 1) Lucas Karlsson Köpings Cykel, 2) Joel Hedberg Ramnäs CK, 3) Gustaf Gisslander Eskilstuna CK, 4) Jonathan Brunstedt Eskilstuna CK, 5) Gabriel Narkiniemi Norbergs CK, 6) Benjamin Rubin Bauer Norbergs CK, 7) Edvin Vendlegård Västerås CK, 8) Herman Karlsson Norbergs CK, 9) Elias Norström Norbergs CK, 10) Oliver Norström Norbergs CK, 11) Anton Johansson Norbergs CK, 12) Nick Bölja Norbergs CK, 13) Elias Törnqvist Norbergs CK, 14) Hjalmar Svedberg Norbergs CK, 15) Axel Lundell Norbergs CK.

Flickor 9–10: 1) Julia Gunnarsson Norbergs CK, 2) Elin Jansson Eskilstuna CK,

Pojkar 9–10: 1) Johannes Lundberg Norbergs CK, 2) Theodor Lindgren Norbergs CK, 3) Axel Zetterberg Västerås CK, 4) André Czarnecki Norbergs CK, 5) Isak Moréus Köpings Cykel, 6) Albin Hallgren Kungsörs SK, 7) Martin Eriksson Eskilstuna CK, 8) Emil Andersson Norbergs CK, 9) Elias Axelsson Kungsörs SK.

F 11–12: 1) Ella Wallin Norbergs CK. DNF) Emma Jansson Eskilstuna CK.

Pojkar 11–12: 1) Wincent Wallinder Västerås CK, 2) Willhelm Wallinder Västerås CK, 3) Jacob Ekström Västerås CK, 4) Emil Vendlegård Västerås CK, 5) Lukas Hakso Norbergs CK, 6) Alexander Estigarribia Rolfson Västerås CK, 7) Marcus Svenberg Norbergs CK, 8) Viktor Vendlegård Västerås CK, 9) Jacob Elander Västerås CK, 10) Edvin Svedberg Norbergs CK, 11) Isak Narkiniemi Norbergs CK, 12) Emil Svensson Norbergs CK, 13) Simon Herrgård Köpings Cykel.

Flickor 13–14: 1) Clara Lundmark Norbergs CK, 2) Cecilia Czarnecki Norbergs CK.

Pojkar 13–14: 1) Erik Åkesson Västerås CK, 2) Edwin Nerén Västerås CK, 3) Viktor Moréus Köpings Cykel, 4) Adam Lindfors Västerås CK, 5) Oliver Kallin Västerås CK, 6) Henrik Telenius Kungsörs SK, 7) Linus Ljung Köpings Cykel, 8) Kalle Springfeldt Västerås CK.

Pojkar 15–16: 1) Henrik Zetterberg Västerås CK, 2) Albin Ahlbäck Västerås CK.

HD 17+: 1) Mikael Hallgren Kungsörs SK, 2) Tomas Hakso Norbergs CK, 3) Hasse Rubin Norbergs CK, 4) Johanna Lindfors Västerås CK, 5) Sofia Åkesson Västerås CK, DNF) Anders Ekman Norbergs CK.

Pojkallsvenskan Elit Norra

Skiljebo SK–Gefle IF 1–1

Mål, SSK:

Fotboll Shahram Said.

USM HJ

Hallstahammar–IK Bolton 22–23

Mål, HSK

Handboll: Daniel Hermansson 13, Markus Kolbert 3, Oscar Isaksson 3, Daniel Engman 2, Daniel Svantesson.

Matchens lirare: Daniel Hermansson.

IK Bolton–Huddinge HK 29–24

Hallstahammar-Huddinge 25–20

Mål, HSK: Daniel Hermansson 7, Markus Kolbert 4, Emil Färnqvist 3, Oscar Isaksson 3, Daniel Svantesson 3, Victor Sjöberg 2, Daniel Engman, Henrik Eriksson, Emil Stange.

Matchens lirare: Emil Färnqvist.

Mer läsning

Annons