Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Veckans resultat

Annons

Rikstävling Disco Åmål

Dans

Singeldisco Silver J1: 1) Clara Leornadsson DTLH.

Singeldisco Guld J2: 1) Chanel Majed  WAD/VDC.

Singeldisco Guld U: 1) Agnes Frandsen DTLH.

Singeldisco Star B2: 1) Emma Berg (B2) DTLH.

Singeldisco Star J1: 1) Claudia Tenselius DTLH.

Singeldisco Star U: -> 2/3) Emelie Eriksson DTLH.

Singeldisco Superstar 12–15 år flickor: 1) Cassandra Arnmark WAD/VDC.

Singeldisco Superstar 16- år Pojkar: 3) Daniel Lindmark DTLH.

Champion: 3) Belinda Oldrati DTLH.

Gruppdisco A 16+: 1) Q-tees (7) DTLH, 2) POISON (7) WAD/VDC.

Formationsdisco 16+: 1) Highlights DTLH.

Pardisco Silver U: 1) Matilda Landgren–Olivia Wigholm DTLH.

Pardisco Star J1: 1) Claudia Tenselius–Lovisa Odén DTLH.

Pardisco Star J2: 3) Cassandra Arnmark–Rebecca Adler WAD/VDC.

Pardisco Star U: 2) Hanna Viimne–Emelie Tenselius DTLH.

Pardisco Star V: 1) Sofia Waldmann–Jessica Ewertsson WAD/VDC.

Pardisco Superstar 16- år: 1) James Simonsson–Belinda Oldrati DTLH.

Riks Street Åmål

Street Singel Brons -11 år: 1) Elvira Aas WAD/VDC, 2) William Brunnsberg WAD/VDC.

Street singel Silver -11: 1) Nora Ahlqvist WAD/VDC.

Street singel Guld -11 år: 1) Emma Berg DTLH.

Street singel Star 12-15 år: 3) Vera Popovic WAD/VDC.

Street singel Star 12-15 år pojkar: 2) Kevin Arnmark DTLH, 3) Jim Björklund DTLH.

Street Singel Star pojkar 16+: 2) Jesper Jansson DTLH, 3) Tom H Björklund DTLH.

Street par Brons -11 år, 12–15 år: 1) Lisa Rooth–Tove Malmgren WAD/VDC.

Street par Guld 16+: 2) Anna Dahlberg–Karin Quist DTLH.

Street par Star 16+: 1) Tom H Björklund–Jesper Jansson DTLH.

Regionstävling ”Bumpy Feet Cup” Söderhamn

Street Singel Brons -11 år: 2) Elvira Aas WAD/VDC.

Street Singel Brons 12–15 år: 3) Sara Thelin WAD/VDC.

Street Singel Guld 16+ år: 2) Anna Dahlberg DTLH, 3) Björn Elmerfeldt DTLH.

Street Par Guld 16+ år: 1) Anna Dahlberg–Karin Quist DTLH.

Disco Par Brons B2: 2) Nora Ahlqvist–Felizia Stefansson WAD/VDC.

Disco Par Brons J1: 2) Linnea Johansson–Sara Thelin WAD/VDC, 3) Alva Jansson–Maria Elmerfeldt DTLH.

Disco Par Brons J2: 3) Josefin Nilsson–Sanna Krouthén DTLH.

Disco Par Silver J2: 1) Elin Brännström–Lovisa Eriksson WAD/VDC.

Disco Par Silver U: 2) Matilda Landgren–Olivia Wigholm DTLH.

Disco Par Guld J2: 1) Kajsa Nordén–Viktoria Karlsson WAD/VDC.

Disco Singel Brons B2: 1) Felizia Stefansson WAD/VDC.

Disco Singel Brons J2: 1) Sanna Krouthén DTLH, 2) Lisa Rooth WAD/VDC.

Disco Singel Silver B2: 2) Lovisa Persson DTLH.

Disco Singel Silver J1: 3) Anna Sundqvist WAD/VDC.

Disco Singel Silver J2: 2) Lovisa Eriksson WAD/VDC.

Disco Singel Guld B2: 1) Lina Bohlström WAD/VDC, 2) Tilda Berger DTLH.

Disco Singel Guld J1: 1) Clara Leornadsson DTLH.

Disco Singel Guld J2: 1) Maja Nilsson WAD/VDC, 3) Belinda Holmgren DTLH.

Mer läsning

Annons