Annons
Vidare till vlt.se
Vi använder cookies för att förbättra funktionaliteten på våra sajter, för att kunna rikta relevant innehåll och annonser till dig samt för att säkerställa att tjänsterna fungerar som de ska. ⇒ Läs mer om cookies

Veckans resultat

Rikstävling Disco Åmål

Dans

Singeldisco Silver J1: 1) Clara Leornadsson DTLH.

Singeldisco Guld J2: 1) Chanel Majed  WAD/VDC.

Singeldisco Guld U: 1) Agnes Frandsen DTLH.

Singeldisco Star B2: 1) Emma Berg (B2) DTLH.

Singeldisco Star J1: 1) Claudia Tenselius DTLH.

Singeldisco Star U: -> 2/3) Emelie Eriksson DTLH.

Singeldisco Superstar 12–15 år flickor: 1) Cassandra Arnmark WAD/VDC.

Singeldisco Superstar 16- år Pojkar: 3) Daniel Lindmark DTLH.

Champion: 3) Belinda Oldrati DTLH.

Gruppdisco A 16+: 1) Q-tees (7) DTLH, 2) POISON (7) WAD/VDC.

Formationsdisco 16+: 1) Highlights DTLH.

Pardisco Silver U: 1) Matilda Landgren–Olivia Wigholm DTLH.

Pardisco Star J1: 1) Claudia Tenselius–Lovisa Odén DTLH.

Pardisco Star J2: 3) Cassandra Arnmark–Rebecca Adler WAD/VDC.

Pardisco Star U: 2) Hanna Viimne–Emelie Tenselius DTLH.

Pardisco Star V: 1) Sofia Waldmann–Jessica Ewertsson WAD/VDC.

Pardisco Superstar 16- år: 1) James Simonsson–Belinda Oldrati DTLH.

Riks Street Åmål

Street Singel Brons -11 år: 1) Elvira Aas WAD/VDC, 2) William Brunnsberg WAD/VDC.

Street singel Silver -11: 1) Nora Ahlqvist WAD/VDC.

Street singel Guld -11 år: 1) Emma Berg DTLH.

Street singel Star 12-15 år: 3) Vera Popovic WAD/VDC.

Street singel Star 12-15 år pojkar: 2) Kevin Arnmark DTLH, 3) Jim Björklund DTLH.

Street Singel Star pojkar 16+: 2) Jesper Jansson DTLH, 3) Tom H Björklund DTLH.

Street par Brons -11 år, 12–15 år: 1) Lisa Rooth–Tove Malmgren WAD/VDC.

Street par Guld 16+: 2) Anna Dahlberg–Karin Quist DTLH.

Street par Star 16+: 1) Tom H Björklund–Jesper Jansson DTLH.

Regionstävling ”Bumpy Feet Cup” Söderhamn

Street Singel Brons -11 år: 2) Elvira Aas WAD/VDC.

Street Singel Brons 12–15 år: 3) Sara Thelin WAD/VDC.

Street Singel Guld 16+ år: 2) Anna Dahlberg DTLH, 3) Björn Elmerfeldt DTLH.

Street Par Guld 16+ år: 1) Anna Dahlberg–Karin Quist DTLH.

Disco Par Brons B2: 2) Nora Ahlqvist–Felizia Stefansson WAD/VDC.

Disco Par Brons J1: 2) Linnea Johansson–Sara Thelin WAD/VDC, 3) Alva Jansson–Maria Elmerfeldt DTLH.

Disco Par Brons J2: 3) Josefin Nilsson–Sanna Krouthén DTLH.

Disco Par Silver J2: 1) Elin Brännström–Lovisa Eriksson WAD/VDC.

Disco Par Silver U: 2) Matilda Landgren–Olivia Wigholm DTLH.

Disco Par Guld J2: 1) Kajsa Nordén–Viktoria Karlsson WAD/VDC.

Disco Singel Brons B2: 1) Felizia Stefansson WAD/VDC.

Disco Singel Brons J2: 1) Sanna Krouthén DTLH, 2) Lisa Rooth WAD/VDC.

Disco Singel Silver B2: 2) Lovisa Persson DTLH.

Disco Singel Silver J1: 3) Anna Sundqvist WAD/VDC.

Disco Singel Silver J2: 2) Lovisa Eriksson WAD/VDC.

Disco Singel Guld B2: 1) Lina Bohlström WAD/VDC, 2) Tilda Berger DTLH.

Disco Singel Guld J1: 1) Clara Leornadsson DTLH.

Disco Singel Guld J2: 1) Maja Nilsson WAD/VDC, 3) Belinda Holmgren DTLH.