Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Så sprang västmanlänningarna

Här är de lokala resultaten i Stockholm Marathon som gick av stapeln på lördagen. 

Annons

Stockholm Marathon 2012

Tips: Om du letar efter tiden för en viss person. Använd "Ctrl+F" och sök för att enkelt hitta rätt.

Herrar

264) Per-Olov Andersson, Axa SC, 2.58.50, 344) Pär Muhr, Västerås LK, 3.00.59, 405) Roger Carlsson, Västerås LK, 3.03.07, 454) Stefan Blom, Fellingsbro AIK, 3.05.03, 500) Jonas Lennestål, IFK Sala, 3.06.25, 564) Johan Dahl, Nerikes Brandkår, 3.08.00, 589) Simon Sköld, Västerås LK, 3.08.53, 598) Yavar Biranvand, Run4fun Fagersta, 3.09.03, 631) Anders Johannesson, Västerås, 3.09.35, 655) Mikael Ferm, Västerås, 3.10.13, 704) Joakim Arnstjerna, Västerås Gymnastikförening, 3.11.18, 739) Mikael Jonsson, Västerås, 3.12.02, 912) Christer Wahl, Västerås, 3.14.56, 934) Oscar Andersson, Skultuna IS, 3.15.16, 963) Magnus Jacobsson, IFK Sala, 3.15.35, 965) Magnus Lilja, Västerås LK, 3.15.37, 1008) Jonas Lindegren, Västerås SOK, 3.16.19, 1076) Johan Andersson, Norbergs CK, 3.17.31, 1164) Kenneth Pettersson, IFK Sala, 3.19.03, 1169) Staffan Häggeborn, Västerås LK, 3.19.07, 1198) Christer Pettersson, IFK Västerås Skidklubb, 3.19.36, 1218) Anders Wahlström, Bäsksele AF, 3.19.55, 1244) Martin Fröberg, Västerås, 3.20.13, 1277) Johan Voldberg, Västerås karatecenter, 3.20.49, 1287) Daniel Ek, Västerås LK, 3.20.56.

1290) Daniel Rosendahl, HAIK, 3.21.00, 1328) Mattias Löf, Glanshammars IF, 3.21.39, 1352) Shiro Biranvand, Run4fun Fagersta, 3.21.56, 1360) Jarkko Heikki, Västerås LK, 3.22.01, 1378) Lennart Wirsäll, Västerås, 3.22.23, 1378) Magnus Alm, Hallstahammars SK, 3.22.23, 1467) Magnus Wallenius, Västerås FK, 3.23.35, 1487) Axel Örtstam, Fellingsbro AIK, 3.23.47, 1621) Mikael Johansson, Hallstahammars FK, 3.25.12, 1722) Per-Olof Karlsson, Skultuna, 3.26.22, 1739) Henrik Pettersson, Lycksta, 3.26.28, 1757) Magnus Allansson, Fellingsbro AIK, 3.26.35, 1843) Patric Söder, VHRH Multisport, 3.27.08, 1858) Daniel Berg, Västerås, 3.27.17, 1932) Kristian Larsson, Kribban Running Academy, 3.27.55, 1963) Andreas Engblom, Hajen 64, 3.28.08, 1965) Axel Dahlin, Ransta, 3.28.09, 2009) Thomas Lehnberg, Västerås, 3.28.25, 2047) Ismail Kakabaveh, Västerås LK, 3.28.48, 2088) Jonas Vikström, Köping-Kolsva OK, 3.29.07, 2170) Thomas Leidenhag, Västerås, 3.29.47, 2225) Niklas Mälberg, Västerås, 3.30.24, 2306) Jouko Mourujärvi, Västerås löparklubb, 3.31.14, 2336) Stefan Lavestedt, Fellingsbro, 3.31.32, 2346) Torbjörn Windahl, Västerås, 3.31.39.

2392) Lars-Ove Höök, Västerås LK, 3.32.04, 2393) Per Johansson, Västerås LK, 3.32.06, 2503) Carl Heyman, Västerås, 3.33.29, 2531) Mikael Helgesson, IFK Västerås, 3.33.43, 2548) Robert Tillenius, Västerås, 3.33.57, 2586) Roger Andersson, IFK Sala, 3.34.24, 2686) Rodolfo Vera, Västerås, 3.35.14, 2766) Jonas Wincent, IFK Sala, 3.35.56, 2861) Andreas Wernryd, Västerås, 3.36.51, 2903) Fredrik Kristensson, Chemik Lab AB, 3.37.15, 3029) Marcus Willer, PM Fog och Brandteknik, 3.38.23, 3092) Christian Ellefors, Västerås SS, 3.38.49, 3117) Andreas Karlsson, Himmeta IF, 3.39.02, 3200) Gustaf Andersson, Tillberga IK, 3.39.47, 3375) Erik Bäcklund, Västerås Allmänna Klubb, 3.41.37, 3444) Per Granlund, Västerås, 3.42.11, 3461) Johan Hellsten, Västerås, 3.42.20, 3630) Thomas Ericson, Västerås, 3.43.50, 3642) Mattias Wasell, Västerås, 3.43.53, 3762) Viktor Kangro, Västerås LK, 3.45.01, 3790) Bo Johansson, Västerås LK, 3.45.12, 3797) Jesper Åström, Västerås, 3.45.16, 3858) Markku Kauppinen, Hallstahammar SK, 3.45.47, 3860) Roger Larsson, Västerås, 3.45.48, 3879) Lars Hinders, Axa SC, 3.45.59.

3882) Jonas Collén, Västerås, 3.46.00, 4010) Kennet Osvald, Västerås LK, 3.47.06, 4032) Martin Jenssen, Västerås, 3.47.17, 4096) Andreas Braneby, Kolbäck, 3.47.54, 4206) Andreas Bergqvist, Västerås, 3.48.39, 4245) Thomas Wahl, BK Rapid, 3.48.59, 4247) Abbas Chabok, Kirurgkliniken Västerås, 3.48.59, 4256) Robert Tunebrant, Stensund runners, 3.49.03, 4337) Peter Balonius, Västerås LK, 3.49.34, 4434) Lars Johnsson, Västerås, 3.50.08, 4509) Tomas Elm, Fellingsbro AIK, 3.50.41, 4534) Lars Holmström, IK Westmannia, 3.50.49, 4544) Carl-Olof Olsson, ABB IF, 3.50.54, 4561) Henrik Holmberg, Köping-Kolsva OK, 3.51.02, 4701) Henrik Andersson, Ängsö GK, 3.52.11, 4787) Mattias Ramström, Norbergs SK, 3.52.46, 4822) Johan Fahlberg, Köping, 3.52.59, 4863) Tobias Alkefjärd, Västerås, 3.53.18, 4865) Andreas Stenlund, Västerås, 3.53.18, 4870) Rolf Johansson, Sjölanders IF, 3.53.20, 4886) Patrik Stefansson, Västerås, 3.53.28, 4941) Ola Lindelöf, Västerås Polisens IF, 3.53.49, 4981) Mattias Svensson, Västerås, 3.54.07, 5073) Caj Gauffin, Västerås, 3.54.49, 5112) Stefan Melander, Västerås LK, 3.55.05.

5140) Peter Hammarsten, ABB IF, 3.55.19, 5232) Sebastian Wallgren, Sala, 3.55.59, 5248) Krister Fallbrink, Västerås, 3.56.07, 5317) Morgan Nyberg, Arboga, 3.56.28, 5326) Alexander Edlund, Västerås, 3.56.32, 5359) Jan Slomski, Västerås, 3.56.47, 5385) Johan Ringström, Norbergs CK, 3.56.56, 5467) Marcus Löving, Västerås, 3.57.31, 5489) Fredrik Tell, Västerås, 3.57.37, 5540) Fredrik Pettersson, Västerås, 3.57.56, 5559) Torleif Eklund, Hallstahammar, 3.58.06, 5566) Lennart Bons, Västerås, 3.58.08, 5579) Anders Ek, Hallstahammars SK, 3.58.11, 5662) Martin Johansson, Militärhögskolan Karlberg, 3.58.41, 5693) Johan Pettersson, Köping, 3.58.51, 5760) Mickael Löfberg, Västerås, 3.59.14, 5832) Jimmy Pettersson, AIK, 3.59.40, 5852) Kjell Strindblad, Hallstahammar, 3.59.47, 5874) Daniel Björnberg, Västerås SOK, 3.59.57, 5905) Stefan Frennemo, Västerås, 4.00.14, 5961) Claes Danielsson, Västerås, 4.00.48, 6035) Björn Larsson, Nerikes Brandkår, 4.01.28, 6219) Lennart Eriksson, Hallstahammar, 4.03.24, 6221) Johan Linder, Västerås, 4.03.25, 6231) Samuel Lindgren, Västerås, 4.03.33.

6254) Anders Wahlberg, Västerås, 4.03.48, 6288) Daniel Sjölund, Västerås, 4.04.13, 6298) Mikael Härdfeldt, Fellingsbro, 4.04.18, 6319) Henrik Staflin, Västerås, 4.04.31, 6360) Anton Hult, Kungsör, 4.05.00, 6379) Anders Herngren, Västerås LK, 4.05.15, 6485) Sebastian Lewander, Västerås, 4.06.29, 6609) Tobias Ringström, Fagersta, 4.07.35, 6658) Jani Ainikkamäki, Myra Runners, 4.08.01, 6737) Ulf Eriksson, Fellingsbro AIK, 4.08.45, 6845) Per Sundeck, Västerås, 4.09.42, 6976) Mårten Tyrberg, Västerås, 4.10.54, 7032) Peter Watkinson, Skråmsta friskvårdsförening, 4.11.29, 7055) Thomas Andersson, Surahammar, 4.11.42, 7157) Bertil Samuelsson, Västerås, 4.12.43, 7210) Christer Daun, Västerås, 4.13.20, 7222) Bernt Rünell, Run 4 fun, 4.13.28, 7352) Peter Ohannessian, Västerås, 4.14.56, 7366) Michael Kuster, Myra Runners, 4.15.07, 7548) Stefan Nordberg, Tortuna SK, 4.17.17, 7571) Anders Jansson, IFK Sala, 4.17.30, 7595) Leif Julin, Team Skavsåret IF, 4.17.46, 7621) Anders Molin, Västerås, 4.18.05, 7631) Andreas Öster, Västerås, 4.18.13, 7714) Dennis Cederholm, Västerås, 4.19.07.

7740) Markus Tornberg, Västerås, 4.19.31, 7846) Jörgen Olmats, Västerås LK, 4.20.48, 7855) Oscar Karlsson, Västerås, 4.20.53, 7896) Fredrik Pettersson, Köping, 4.21.20, 7938) Sven Nilsson, ABB IF, 4.21.46, 8036) Hans Hedin, Axa SC, 4.23.06, 8091) Tobias Barkskog, Västerås, 4.23.39, 8131) Nicklas Månspers, Rumpmas Runners, 4.24.10, 8161) Leif Johansson, Oppboga Bruk AB, 4.24.32, 8235) Fredric Baringson, Västerås, 4.25.13, 8236) Marcel Kautto, Västerås, 4.25.13, 8275) Fredrik Sandberg, Arboga, 4.25.39, 8298) Roger Nylén, Arboga, 4.25.53, 8357) Johan Westling, Västerås, 4.26.32, 8415) Peter Holmkvist, Avans, 4.27.12, 8469) Kjell Johansson, Västerås, 4.27.49, 8496) David Pettersson, Run4fun Fagersta, 4.28.07, 8698) Reino Nordlund, Hallstahammar, 4.30.39, 8759) Per Hammar, Västerås, 4.31.24, 8850) Stefan Egeberg, Västerås, 4.32.42, 8899) Mats Franzén, Fellingsbro AIK, 4.33.26, 8960) Jonas Stridsberg, IFK Sala, 4.34.30, 8967) Tony Forss, Västerås, 4.34.35, 8997) Stefan Larsson, Västerås, 4.35.06, 9005) Johnny Sten, Västerås, 4.35.12.

9143) Eric Gustafsson, Västerås LK, 4.37.02, 9230) Stig Nohlert, Västerås RTPM41032, 4.38.23, 9283) Jan Ehnberg, OK Norden, 4.39.20, 9371) Mats Åhgren, Västerås, 4.40.33, 9487) Johan Selin, Västerås, 4.42.30, 9639) Sören Snäckerström, Västerås, 4.45.13, 9684) Tim Parksjö, Västerås, 4.45.53, 9743) Stefan Cedergren, Mälardalens högskola, 4.46.57, 9781) Lennart Nilsson, Westinghouse, 4.47.37, 9911) Jan-Eric Wester, Scoutkåren Gnistan, 4.50.36, 9925) Patrik Axenstjerna, Västerås, 4.50.46, 9947) Christer Engwall, Surahammar, 4.51.23, 9950) Maksym Yashkin, Köping, 4.51.28, 9951) Andreas Simon, Västerås, 4.51.28, 10057) Stefan Gabrielsson, Arboga, 4.53.45, 10171) Jonas Hasler, Västerås, 4.56.20, 10276) Patric Massaro, Västerås, 4.59.00, 10284) Örjan Widmark, Västerås, 4.59.08, 10313) Thomas Nolte, MDH, 5.00.12, 10343) Anders Hidefjäll, Västerås FK, 5.01.16, 10429) Claes Ellefors, Västerås, 5.04.07, 10667) Jan-Åke Melin, Köping, 5.11.37, 10672) Marcus Henricsson, Västerås, 5.11.42, 10706) Jan Beijbom, IFK Västerås, 5.12.46, 10861) Ludvig Bernhardsson, Västerås, 5.19.14.

10920) Pär Magnusson, Sala, 5.22.49, 10924) Fredrik Hellsten, Västerås, 5.22.55, 10930) Patrik Söderberg, Västerås, 5.23.19, 10931) Jari Heikinaho, Västerås, 5.23.21, 11110) Tomas Forsberg, Västerås, 5.33.42, 11176) Kjell H.A Glaadh, Västerås, 5.39.19, 11188) Anders Sundström, Brinks Gurkor, 5.40.26, 11292) Peter Folkesson, Västerås, 5.52.53, 11334) Kai Olsson, Västerås, 6.05.03, 11336) David Gomez-Ortega, Västerås, 6.05.18, 11340) Marcus Granklint, Västerås, 6.08.17.

Damer

29) Åsa Bergman, Västerås LK, 3.08.43, 96) Gunilla Cedergren, Västerås LK, 3.23.10, 174) Jessica Nordström, IFK Sala, 3.31.05, 207) Lisette Lundström, Västerås LK, 3.33.37, 301) Lina Petersén, Västerås LK, 3.40.50, 305) Ann Braneby, Västerås, 3.41.02, 328) Linda Hellsten Andersson, Västerås, 3.42.08, 339) Catarina Schrötter Frisk, Friskis, 3.42.33, 413) Susanne Watkinson, Skråmsta friskvårdsförening, 3.46.14, 461) Sofia Rask, Västerås, 3.48.04, 464) Anna Rask, Västerås, 3.48.05, 543) Amanda Mannervik, Västerås, 3.50.50, 668) Lena Bäckman, Run4fun Fagersta, 3.55.09, 669) Malin Vestling, IFK Sala, 3.55.10, 719) Nina Rahm, Hallstahammar, 3.56.37, 723) Amela Cefo, Västerås, 3.56.43, 855) Helena Strandberg, Västerås, 4.00.08, 884) Malin Dahl, Strömsholm, 4.01.05, 999) Eija Larsson, Västerås, 4.04.52, 1030) Therése Linde, Västerås, 4.06.06, 1123) Emelie Gauffin, Västerås SS Triathlon, 4.09.23, 1251) Åsa Lund, Run4fun Fagersta, 4.13.28, 1322) Emeli Hedenström, Köping, 4.15.38, 1399) Cecilia Eriksson, Norbergs CK, 4.18.00, 1834) Åsa Samuelsson, Västerås, 4.30.23.

1866) Malin Österberg, Sala, 4.31.10, 1982) Sandra Johansson, Västerås LK, 4.34.46, 2011) Nina Ericsson, Västerås, 4.35.32, 2017) Ina Barkskog, Västerås, 4.35.36, 2070) Maria Brithon Brinck, Västerås LK, 4.37.03, 2084) Sandra Svensson, Västerås, 4.37.19, 2144) Mikaela Nordin, Fagersta, 4.39.32, 2262) Helena Holmberg, Köping-Kolsva OK, 4.42.53, 2262) Anna Birkestål, Köping-Kolsva OK, 4.42.53, 2319) Maria Thor, Västerås, 4.44.34, 2406) Annika Engström Andersson, Surahammar, 4.46.46, 2525) Frida Åkerberg, Västerås, 4.50.46, 2603) Helena Malmqvist, Västerås, 4.53.25, 2668) Nevenka Salamurovic, Köping, 4.55.21, 2676) Marie Frey, Gilla Onsdagar, 4.55.42, 2711) Karin Wiklander Tåqvist, Västerås SOK, 4.57.09, 2732) Elisabeth Karlberg, Västerås, 4.58.17, 2736) Tina Shepherd, Kungsör, 4.58.20, 2936) Taina Kopakka, Norberg, 5.08.00, 2940) Anna Jonsson, Västerås, 5.08.11, 2975) Elisabet Nilsson, Bombardier, 5.10.12, 3037) Lena Eriksson, Västerås, 5.14.42, 3060) Amanda Andersson, Arboga, 5.16.31, 3259) Katja Nielsen, Ransta, 5.38.28, 3324) Ewa Ferm, Västerås, 5.50.46.

Mer läsning

Annons